вівторок, 16 червня 2020 р.

ДЕНЬ ЄВРОПИ


Мета заходу: поглибити та систематизувати знання про країни Євросоюзу; розвивати творчі здібності учнів; Виховувати почуття гордості за свою країну - Україну; формувати національну свідомість учасників.

Протягом багатьох століть Європа була ареною частих і кривавих воєн. Саме тому в середині минулого століття кілька європейських лідерів дійшли висновку, що єдина можливість забезпечити довготривалий мир між їхніми країнами полягає у їх політичному та економічному об`єднанні.
9 травня 1950 року Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував ідею створення об`єднаної Європи. Цей день став днем народження європейського союзу, і тепер щороку святкується як День Європи. Ідея європейської інтеграції була задумана для того, щоб ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час війни.
Європейський Союз (ЄС) – European Union (EU) – це об’єднання країн Європи, які через створення спільного ринку, економічного та валютного союзу, а також шляхом реалізації спільної політики й діяльності мають на меті забезпечити безперервне економічне зростання, соціальний розвиток і згуртованість держав-членів.
Після виходу у 2020 році Великобританії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.
Розширення принесло мир, стабільність та процвітання країнам ЄС. І саме тому свято Дня Європи сприймається тисячами людей як особисте свято. 
Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.
Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Пам'яті і примирення, в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цього року День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Історія створення ЄС.

Дорога в ЄС.

Як влаштований ЄС?


Україна на карті Європи.



Прапор ЄС.


Історія створення прапору починається у 1955 році.
Коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн-членів організації. У різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців у році, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще й символом єдності.
Прапор представляє ідеал об’єднання народів Європи. На ньому сяє дванадцять зірок, як символ довершеності, повноти та єдності. Прапор залишається незмінним протягом років, незважаючи на розширення ЄС.


Віртуальна подорож "Європа нашими очима"

У Європі тісно переплетені різні культури. Ми можемо розрізними представників тих чи інших народів за мовою, зовнішністю, одягом, звичаями та традиціями. Таке розмаїття культур і традицій заохочує вивчати інші країни, народи та їхні звичаї.




    

10 національних страв кухні країн Європи.


Кожна держава має свої особливості народної кухні та традиційні страви, які стали своєрідними візитками країн.  А чи знаєте ви що ж є кулінарними вподобаннями європейців?